RESTAURANT ZEST — VAN DER VALK VENLO
In Restaurant Zest bij Van der Valk Venlo werden de bloemenportretten van Ramona Nieuwenhuisen onderdeel van het vernieuwde interieur. De eerste werken op groot formaat werden in juni 2021 geplaatst, in samenwerking met Galerie Ptah.

Kunst voor Restaurant Zest: van voorstel tot plaatsing
De samenwerking begon met een bezoek aan Van der Valk Venlo, terwijl het hotel nog werd vernieuwd. Eigenaren Han en Ine van der Eijk wilden de kunst van Ramona Nieuwenhuisen een plek geven in het restaurantinterieur.
Samen met Galerie Ptah werkte Ramona beeldvoorstellen uit voor de ruimte. Zo konden de eigenaren vooraf zien hoe de kunstwerken in het interieur zouden staan. Na het eerste bezoek en de voorstellen volgden de productie en de plaatsing in juni 2021.

Een collectie in het restaurant
In het restaurant hangen Ava, Nova, Boudoir, Papillon, Sakura en Geisha. Samen geven de portretten de verschillende delen van Restaurant Zest een herkenbaar karakter. De interieurfoto’s laten zien hoe de werken aansluiten op het meubilair, de verlichting en de wandafwerking.
De samenwerking kreeg een vervolg buiten het restaurant. Later in 2021 maakte Ramona Toekan en Appelmoes voor de vergaderzalen van het hotel. In 2024 volgde Pavone voor Bar Ello, met het behang van de bar als uitgangspunt.
Een kijkje in Restaurant Zest




Hoofdfoto’s: Gerlach Delissen.
